12 березня 2026 року на базі комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбулися заходи в межах Дня спільнодії Всеукраїнської програма ментального здоров’я «Ти як?».
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Модератор круглого столу – директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова акцентувала увагу на важливості формування в закладах позашкільної освіти культури піклування про ментальне здоров’я, надання інструментів, що допоможуть дітям, батькам і вчителям дбати про свій внутрішній стан.
Учасників заходу привітала Олена Кірєєва, заступниця голови Сумської обласної державної адміністрації-начальника обласної військової адміністрації, Жанна Сидоренко, регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Сумській області окреслила основні вектори реалізації програми щодо формування в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я.
До обговорення спільнодій програми в закладах позашкільної освіти області долучилися Ірина Марухіна, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти; Яна Кудрявцева, заступник директора комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, практичний психолог Путивльського центру позашкільної роботи Наталія Клименко, практичний психолог Комунального закладу позашкільної освіти Тростянецької міської ради «Палац дітей та юнацтва» Ірина Шевченко.
Учасникам круглого столу було презентовано форми гурткової роботи щодо впровадження програми: психологічний тренінг «Ментальне здоров’я: мій алгоритм самопідтримки», заняття-подорож «Маленьке місто великих вражень», арттерапевтичну студію «Аrt- сад настрою», інтерактивне заняття «Коло руху», творчу майстерню «Лего-антистрес: геометрія спокою», арт-позитив «У ритмі дитячих сердець», інтерактив «Dekode: сигнали мого тіла», артмайстерню «Крила творчості», заняття «Геометрія щастя: як LEGO та фрукти допомагають нам бути врівноваженими».
Роботу за завданнями Всеукраїнської програма ментального здоров’я «Ти як?» в закладах позашкільної освіти буде продовжено у співпраці з громадськими організаціями, службами соціального захисту населення, батьківською громадськістю.
Турбота про ментальне здоров’я є спільною відповідальністю, а взаємопідтримка, емпатія та відчуття належності є ключовими ресурсами для збереження внутрішньої рівноваги й стійкості українців у складні часи випробувань.









