Браво, наше талановите “Джерельце”!

 

29, 30 березня 2026 року у заочному форматі відбувся обласний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «Художнє виконавство» – «Співограй». У фестивалі взяли участь 820 вихованців п’ятдесяти чотирьох вокальних колективів закладів загальної середньої, позашкільної освіти Сумської області, які є переможцями І етапу фестивалю. Загалом у першому та другому етапах фестивалю взяло участь близько 1500 юних вокалістів. За підсумками конкурсу, народний фольклорно-вокальний колектив «Джерельце» (керівник Олена Черв’яцова) посіли І місце серед учасників вищого рівня виконавської майстерності (вікова категорія 15-18 років), у номінації «Народний спів».  Щиро вітаємо юних вокалістів та керівника з перемогою!

Участь в Міжрегіональній історико-краєзнавчій конференції 2026 р.

27 березня 2026 року вихованка гуртка «Музеєзнавці» Токарєва Варвара презентувала свою пошуково-дослідницьку роботу на ІV Міжрегіональній історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді “Історична пам’ять в умовах сучасної війни”.

Варя працювала в секції №3 «Краєзнавча спадщина Малої Батьківщини», де презентувала дослідження з теми: «Музей “Парк тоталітарного періоду” в Спадщанському лісі  приклад виконання закону про декомунізацію». 

Важко недооцінити важливість історичної науки у формуванні нашого розуміння сучасності та прогнозуванні майбутнього.

Рядки з виступу: “Парк тоталітарного періоду” виконує важливу історико-просвітницьку функцію: він зберігає пам’ятники, допомагає суспільству критично осмислити минуле та зробити висновки для недопущення повторення трагічних сторінок історії. Сподіваємося на якомога швидше завершення війни, і збереження пам’яток української історії. А музей “Парк тоталітарного періоду” в Спадщанському лісі чекає в гості групи відвідувачів на екскурсії…

“Небайдужі серця. Добро об’єднує”

Активні лідери дитячого самоврядування комунального закладу – центру позашкільної роботи Путивльської міської ради долучилися до обласної акції волонтерських ініціатив «Небайдужі серця. Добро об’єднує» та організували збір допомоги для українських військових, які сьогодні боронять нашу країну на передовій. Вихованці зібрали посилки, наповнені корисними та необхідними речами, смаколиками, приємними дрібницями, які можуть підтримати наших захисників у непростих умовах служби. Кожен намагався зробити свій внесок, а всі разом додали щирі слова підтримки для наших воїнів. Посилку було відправлено землякам-військовим. Для підлітків це стало не лише доброю справою, а й важливим кроком відповідальності, єдності та вдячності тим, хто щодня захищає нашу державу. Молодь вкотре довела, що небайдужість і щире бажання допомагати можуть об’єднувати та надихати.

 

День спільнодії «Позашкілля – простір взаємопідтримки «Ти як?»

12 березня 2026 року на базі комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбулися заходи в межах Дня спільнодії Всеукраїнської програма ментального здоров’я «Ти як?».

Модератор круглого столу – директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова акцентувала увагу на важливості формування в закладах позашкільної освіти культури піклування про ментальне здоров’я, надання інструментів, що допоможуть дітям, батькам і вчителям дбати про свій внутрішній стан.

Продовжити читання “День спільнодії «Позашкілля – простір взаємопідтримки «Ти як?»”

СКАРБНИЦЯ ТАЛАНТІВ: НАШІ ВИХОВАНЦІ — ПЕРЕМОЖЦІ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ КОНКУРСУ “УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР”!

Наші діти вкотре довели, що українські традиції живуть у талановитих руках! З великою гордістю повідомляємо про успіх вихованців нашого закладу на обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір».
Цьогоріч наші вихованці підкорили журі в кількох номінаціях, продемонструвавши високу техніку, креативність та глибоке розуміння народної символіки. Всі представлені роботи наших учасників здобули І МІСЦЯ у своїх номінаціях!
Дегтярьова Дар’я, гурток «Витинанка» (керівник Наталія Яковенко),
Линок Вероніка, гурток «Декоративний розпис» (керівник Оксана Білик),
Пономаренко Анастасія, гурток «Бісероплетіння» (керівник Оксана Чепиженко),
Валькова Марина, гурток «В’язання гачком» (керівник Алла Радченко),
Зудінова Злата, гурток «Паперопластика» (керівник Зоя Гудимова),
Сичевська Єлизавета, гурток «Деревообробний» (керівник Андрій Сичевський).
Сорокін Ярослав, гурток «Початкове технічне моделювання» (керівник Андрій Федоренко).
Наші діти – найкращі майстри, які відчувають душу української традиції та вміють надати їй сучасного звучання. Пишаємося вашою наполегливістю та креативом!
Ви – майбутнє нашої культури. Ви ті, хто береже пам’ять предків і створює нову, сучасну історію українського мистецтва. Нехай ці перемоги стануть лише початком великого творчого шляху!

Золотий тріумф: Ада Бондар — чемпіонка України!

       Спортивна родина нашої громади святкує надзвичайну перемогу!
    3 березня 2026 року в місті Чернівці відбувся Чемпіонат України з класичного жиму лежачи, який зібрав найсильніших атлетів з усієї країни.
  Справжній фурор на змаганнях викликала вихованка гуртка «Пауерліфтинг» — Ада Бондар. Виступаючи у ваговій категорії понад 84 кг серед юніорок, Ада продемонструвала неймовірну силу духу, витримку та бездоганну техніку.
    З результатом 67,5 кг наша спортсменка впевнено виборола золоту медаль, піднявшись на найвищу сходинку п’єдесталу пошани!

Продовжити читання “Золотий тріумф: Ада Бондар — чемпіонка України!”

Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів «Нове позашкілля»

     Керівник гуртка «Екостиль» Полятикіна Т.П. взяла участь у Всеукраїнському конкурсі рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів «Нове позашкілля». Конкурс проводився з метою вдосконалення науково-методичного забезпечення освітнього процесу та підвищення якості позашкільної еколого-натуралістичної освіти. За результатами фахового оцінювання її роботи були високо відзначені журі. Тетяна Петрівна здобула почесні І та ІІ місця у різних категоріях конкурсу. Це творчий підход та впровадження інновацій у освітній процес.

Наукові вершини підкорено!

З 26  лютого – 01 березня 2026 року відбувся II (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Це найбільший інтелектуальний конкурс Малої академії наук України серед старшокласників. Вітаємо талановитих учнів Путивльської міської територіальної громади із блискучими результатами на обласному конкурсі-захисті робіт Малої академії наук: І місце – Романчук Костянтин, учень 10 класу Путивльського ліцею №1 ім. Р. Руднєва Путивльської міської ради, науковий керівник – Счастливцева Н.І., секція «Українська мова»;    ІІ місце – Новікова Вікторія, учениця 11 класу Путивльського ліцею № 2    ім. Г. Я. Базими Путивльської міської ради, науковий керівник – Успенська О.В., секція «Англійська мова та англомовна література».  Щиро вітаємо переможців та їх наукових керівників! Бажаємо нових перемог, цікавих відкриттів і впевненого руху вперед!

Пташиний простір доброти: від знань до турботи — екологічна місія гуртківців

     У гуртках “Екостиль”, “КвадроСтарт” “Основи екологічних знань” триває активна робота, спрямована на участь у Всеукраїнському конкурсі «День зустрічі птахів» у номінації «Найщедріша годівничка». Вихованці долучилися до проведення еко-акції, під час якої вивчали зимуючих птахів нашого краю та їхні потреби. Вони власноруч виготовляли годівнички, розміщували їх у різних локаціях і заготовляли корм для пернатих. Також гуртківці здійснюють регулярну підгодівлю птахів, спостерігають за їх поведінкою та проводять агітаційну і просвітницьку роботу.

     Метою такої діяльності є формування екологічної культури, любові до природи та дбайливого ставлення до птахів, а також залучення дітей до практичної природоохоронної діяльності. Завдяки спільній роботі вихованці не лише допомагають птахам, а й розвивають відповідальність та усвідомлення важливості збереження природи.