Ляльковий театр дітям

Гармонійний, всебічний розвиток особистості неможливий без театрального мистецтва. Саме ляльковий театр як складова театрального мистецтва, розвиває естетичну свідомість, дає можливість отримати цілісне уявлення про навколишній світ, удосконалює почуття, є джерелом розуміння духовної культури.

У дітей формуються навички акторської майстерності: виразність мовлення, пам’ять , увага, мовне дихання, дикція, міміка, жести, уміння перевтілюватись в один із об’єктів живої природи, діяти в цьому образі в залежності від обставин, вирішуючи певні проблеми.

Ляльковий театр – це театральне видовище, в якому діють ляльки (можуть варіюватися за розмірами і формами), що рухаються за допомогою акторів. Здебільшого актори, які керують ляльками, сховані або замасковані від глядача. Однак останнім часом набув поширення театр ляльок «вживу» – коли глядачі здатні побачити, як відбувається процес керування ляльками.

Основною ідеєю лялькового театру, в незалежності від його виду і форми, є здатність за допомогою ляльок створити виставу. За допомогою ляльок актори лялькового театру (називаються лялькарі або ляльководи) здатні створити якраві о́брази, передати характерні риси людського характеру і форми поведінки, актори вкладають в «уста» ляльок (а подеколи і без слів, а лише грою) повчальний зміст, важливу інформацію або навіть соціальні маніфести.

Ляльковий театр має важливе виховне значення. У п’єсах та сценках розкриваються теми дружби, товариськості, взаємодопомоги. Водночас висміюються погані риси характеру.

Залишити відповідь