ДЕНЬ ВИШИВАНКИ!!!

Вже традиційно українці в третій четвер травня відзначають День Вишиванки.

Вишиванка – це не тільки елемент одягу та атрибут патріотичного кітчу – це дещо святе, духовне – генетична пам’ять у якій зашифрований особливий код нації.

Вишиванка – символ здоров’я, краси, щасливої долі, родової пам’яті, порядності, чесності, любові, святковості, оберіг, одяг сили.

Сьогодні вишиванка «перебралась» із бабусиних скринь у гардероби українських модників і стала трендом номер один в повсякденних комплектах одягу. Вишиті сорочки перестали бути музейними експонатами, українці із задоволенням виходять на вулиці у вишитому вбранні.

У моді в 2020 році продовжують залишатися як традиційні вишиванки у вигляді сорочок, так і вишиванки-сукні різних кольорів і фасонів. Такий одяг можна вдягти і на прогулянку, і на свято, і на роботу.

Також у моді вишиванки на сучасний лад – з несподіваними малюнками та квітами. Кожен може дібрати свою за смаком.

Що ж символізують основні кольори вишиванок?

  • Червоний колір – символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість.
  • Білий колір – символ невинності й оберіг від нещастя та лихого ока.
  • Чорний колір – це багатство і достаток.
  • Золотий або жовтий – символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства і радості.
  • Зелений – жіночий колір, колір усього живого.
  • Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевного спокою.

Тож одягайте вишиванку на будь-який смак і колір де б ви не були! Карантин – не привід відмовляти собі у вишуканих речах! Більше того День Вишиванки 2020 року  присвячується українській родині та родоводу.

Пандемія дала можливість зупинитися та осмислити, що насправді є важливим – турбота про старше покоління та виховання освіченого, гуманного наступного. Присвятіть  цей день дослідженню власного роду.  Адже формування дерева роду – не тільки захоплива справа, це – вкрай важлива складова повернення історичної пам’яті цілого народу.

Розпитайте у старших родичів про своїх пра-пра, звідки вони родом, ким були і які насправді мали прізвища. Ви відкриєте для себе багато несподіваних фактів про примусові переселення, участь у визвольній боротьбі, репресіях, втратах родини під час голодоморів та війн. Разом з тим, ви відшукаєте у своїх родоводах  видатних науковців, лікарів, митців, військових – родичів, які насправді були героями свого часу.

Залишити відповідь